Edukacja / DydaktykaInformacjeNowościRóżneSzkoleniaWydarzenia

Jesienna Szkoła Fizyki Medycznej Bydgoszcz, 8 – 10 października 2020 r.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, fizyków medycznych zatrudnionych         w ośrodkach medycznych i akademickich oraz studentów na XV Szkołę Fizyki Medycznej PTFM, która odbędzie się w dniach 8-10 października 2020r. na terenie Innowacyjnego Forum medycznego Centrum Onkologii w  Bydgoszczy.  Spotkanie odbywa się cyklicznie, co dwa lata, ciesząc się zawsze dużym zainteresowaniem środowiska fizyków medycznych skupionych zarówno wokół ośrodków klinicznych jak i akademickich.

W programie przewidujemy bloki tematyczne poświęcone teleradioterapii, brachyterapii, medycynie nuklearnej, rentgenodiagnostyce oraz zastosowaniom promieniowania niejonizującego  w medycynie. Zarezerwowany zostanie również czas na prezentacje młodych fizyków medycznych pragnących przedstawić uczestnikom Szkoły własne osiągnięcia naukowe.

Koszt uczestnictwa został ustalony na 200zł dla członków PTFM oraz 300zł dla uczestników nie należących do Towarzystwa. Wszystkich, którzy wyrażą chęć uczestnictwa w spotkaniu towarzyskim organizowanym drugiego dnia, poprosimy o uiszczenie dodatkowej opłaty w wysokości 50zł.

Wczesna rejestracja odbędzie się w terminie 1-31 maja 2020r. W tym czasie przyjmować będziemy również zgłoszenia młodych fizyków i abstrakty (max. 250 słów).  Autorzy najciekawszych abstraktów zostaną poproszeni o przygotowanie prezentacji i wygłoszenie 30min wykładu.

Prosimy śledzić informacje na stronie internetowej  PTFM.

 

           Przewodniczący                                                                                Prezes
Komitetu Organizacyjnego                                            Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej
       Dr  Janusz Winiecki                                                                 Prof. Krzysztof Ślosarek